قوانین و مقررات ویکی‌ آرک

1. تمامی مصادیقی که در چارچوب استاندارهای نظام بازرگانی و تجارت الکترونیکی خلاف قوانین محسوب شده در این سایت ممنوع می‌باشد و حق انتشار و فروش کتاب، پایان‌نامه و از این قبیل موارد پیگرد قانونی دارد و انجام و ارسال آن در سایت تخلف است و با متخلفان برخورد و کاربر از ادامه فعالیت در سایت محروم خواهد شد.

2. با ایجاد هر پروژه‌ای پس از تایید پروژه توسط تیم ویکی آرک و ارسال آن برای پیمانکاران متخصص، کارفرما پیشنهاد دلخواه را از میان پیشنهادات ارسال شده توسط پیمانکاران انتخاب می‌کند و برای شروع کار می‌بایست نصف مبلغ پیشنهادی پیمانکار پروژه را در سیستم پرداخت امن دو مرحله ای واریز نماید.

3. مبالغ واریزی کارفرمایان به منظور انجام پروژه در سایت ابتدا "امن شده" و به منظور ضمانت انجام کار نزد ویکی‌ آرک امانت می‌ماند و به محض آنکه مبلغ توسط کارفرما "آزاد شده" شد؛ وجه واریزی به حساب پیمانکار اضافه می‌گردد و قابل برداشت توسط ایشان است بنابراین کارفرما می‌بایست قبل از آزاد کردن مبلغ، از انجام کار و دریافت آن مطمئن شود سپس نسبت به آزاد کردن مبالغ اقدام کند.

4. به منظور جلوگیری از سو استفاده افراد سودجو امکان "گزارش اختلاف" برای شما ایجاد شده است تا در صورتی که اقدامی خلاف قوانین و مقررات سایت مشاهده شد با اطلاع آن به تیم  پشتیبانی، ما را برای حفظ امنیت کار و خدمت رسانی مطمئن به شما یاری نمایید. در صورت عدم گزارش تخلف، تیم ویکی‌ آرک هیچگونه مسئولیتی در قبال انجام پروژه و مسائل و اختلافات بین دو طرف نخواهد داشت. پیشاپیش همکاری شما را صمیمانه قدر دانیم.

5. پس از اتمام کار توسط پیمانکار، کارفرما مابقی مبلغ پروژه را پرداخت و پروژه انجام شده را در میزکار آن، کامل تحویل می‌گیرد.

6. تعرفه خدمات ویکی‌ آرک از مناسبترین تعرفه های فریلنسینگ محسوب شده و به شکل برابر از کارفرما و پیمانکار پروژه به صورت خودکار دریافت می‌گردد و کاربران حق هیچگونه اعتراضی نسبت به پرداخت حق تعرفه خدمات پس از انجام و اتمام کار را ندارند.

7. الزامی برای آزاد کردن پرداخت امن دوم و نهایی کارفرمایان برای دریافت فایل پروژه و یا تحویل پروژه وجود ندارد و تنها امن کردن مبلغ پروژه برای دانلود فایل ارسالی از پیمانکار کافیست و مبلغ امن شده در صورت رضایت کارفرما از کار، پس از دو روز به صورت خودکار برای پیمانکار پروژه آزاد خواهد شد و به حساب وی منتقل می‌گردد.

8. کارفرما می‌تواند درصورت نیاز پیمانکار یا صلاح دید خود و در هر مرحله‌ای از کار مبالغ امن شده را آزاد نماید تا در دسترس پیمانکار پروژه قرار گیرد (تا قبل از دریافت بخشی از پروژه انجام شده یا کل پروژه، توصیه نمی‌شود) ولی کارفرما باید توجه داشته باشد که پس از آزاد کردن مبلغ امن شده، امکان بازگشت وجه آزاد شده مقدور نمی‌باشد زیرا مبلغ برای پیمانکار پروژه قابل برداشت به کارت بانکی خواهد شد.

9. ویکی‌ آرک تمام امکانات ارسال پیام را در اختیار کارفرمایان و پیمانکاران قرار می‌دهد بنابراین ارسال شماره تماس، آدرس و آی دی شبکه‌های اجتماعی بین کاربران تا قبل از انتخاب پیشنهاد، تخلف محسوب شده و کافرما می‌بایست در صورت مشاهده تخلف آن را گزارش دهد در غیر این صورت مسئولیت تمامی پروژه بر عهده طرفین می‌باشد و هیچ تهعدی بر عهده پایگاه اینترنتی ویکی آرک نمی باشد و برای کاربران متخلف نیز حق هیچگونه اعتراضی لحاظ نخواهد شد.

10. در صورتی که کارفرما پس از اعلام انجام پروژه توسط پیمانکار مابقی مبلغ باقیمانده را پرداخت امن نکند، نمی‌تواند پروژه انجام شده را دانلود کند بنابراین پس از اعلام اتمام پروژه توسط پیمانکار، کارفرما می‌بایست پرداخت امن دوم پروژه را ایجاد کند سپس فایل‌های ارسالی پیمانکار را در انتهای صفحه میزکار، دانلود نماید تا پس از تایید انجام کار مبلغ به حساب پیمانکار منتقل شده و بلافاصله برای ایشان قابل برداشت گردد.

11. اگر کارفرما پس از تحویل پروژه تا دو روز عملیات "تایید انجام کار" و یا گزینه  "ایجاد اختلاف" را اعمال نکند، سیستم به صورت خودکار مبالغ را برای پیمانکار پروژه آزاد خواهد کرده و مبلغ پروژه به حساب پیمانکار واریز می‌گردد و پس از آن امکان ایجاد اختلاف برای هیچکدام میسر نمی‌باشد.

12. در صورت عدم رضایت کامل از اتمام پروژه یا وجود مشکلی در انجام آن، کارفرما و حتی پیمانکار می‌توانند با گزینه ایجاد اختلاف در میزکار پروژه نسبت به عملکرد طرف مقابل اعتراض نمایند و شرح ماجرا را به اطلاع داوران ما برسانند تا با بررسی تخصصی پروژه، مشکل آن حل شده و یا مبالغ آن برگشت داده شود.

13. در صورت "ایجاد اختلاف"  از سمت هر کاربر، تیم ویکی‌ آرک با توجه به شرح پروژه و گفتگوهای صورت گرفته بین دو طرف سپس بررسی فایل‌های پروژه تحویل شده و توافقات انجام شده بین دو طرف پروژه، رای خود را صادر می‌نمایند و پس از آن کاربر متخلف حق هیچگونه اعتراضی نسبت به آن را ندارد.

14. کارفرما پس از ایجاد پروژه با گفتگو با پیمانکار و ویرایش پیشنهاد ارسالی توسط ایشان، می‌تواند درخواست تغییر زمان، هزینه و دیگر شرایط موجود در پیشنهاد را به پیمانکار بدهد در صورتی که از قبل پیشنهاد پیمانکار توسط کارفرما انتخاب نشده باشد و انتخاب پیشنهاد پیمانکار به منزله قبول اطلاعات ثبت شده در آن پیشنهاد می باشد و این معیار توافق و تعهدات طرفین محسوب می شود.

15. هیچکدام از کاربران نمی‌توانند بیشتر از یک حساب کاربری داشته و با یک حساب کاربری هم می‌توانند به عنوان کارفرما یا پیمانکار فعالیت داشته باشند. در صورت نیاز به تغییر شماره همراه یا ایمیل کاربری، با ارسال پیام آنلاین به تیم پشتیبانی امکان ویرایش و اصلاح این موارد توسط همکاران ما میسر می‌باشد.

16. پروژه‌های انجام شده پس از دو هفته از انجام آن از روی سرور سایت حذف شده و قابل بازگشت و دانلود مجدد نمی‌باشد.

17. در صورتی که برای پروژه ایجاد شده حداکثر تا دو هفته پیشنهادی ارسال نشود پروژه به شکل خودکار بسته شده و در صورت نیاز می‌بایست بار دیگر پروژه خود را ایجاد نمایید.

18. هزینه ارسال مرسولات فیزیکی مانند ماکت و... بر عهده کارفرما پروژه می‌باشد و جدا از هزینه توافق شده برای انجام پروژه می‌باشد.


راهنمای کار با ویکی آرک

ضمانت انجام کار چیست؟

چگونه بهترین پیشنهاد را انتخاب کنم؟

چگونه می‌توانم حساب خود را تسویه کنم؟

چگونه برای پروژه توضیح مناسب بنویسم؟