قوانین و مقررات ویکی‌آرک

1. تمامی مصادیقی که در چارچوب استاندارهای نظام بازرگانی و تجارت الکترونیکی خلاف قوانین محسوب شده ممنوع می‌باشد و حق انتشار و فروش کتاب، پایان‌نامه و از این قبیل موارد پیگرد قانونی داشته و ارسال آن در سایت ممنوع می باشد پس با متخلفان برخورد و کاربر متخلف از ادامه فعالیت در سایت محروم خواهد شد.

2. با ایجاد هر پروژه‌ای پس از تایید پروژه توسط همکاران ما و ارسال آن برای پیمانکاران متخصص، کارفرما پیشنهاد دلخواه را از میان پیشنهادات ارسال شده توسط پیمانکاران انتخاب کرده و برای شروع کار می‌بایست نصف مبلغ پیشنهادی پیمانکار پروژه را در سیستم پرداخت امن دو مرحله ای واریز نماید.

3. مبالغ واریزی کارفرمایان به منظور انجام پروژه در سایت ابتدا "امن شده" و به منظور ضمانت انجام کار نزد ویکی‌آرک محفوظ می‌ماند و به محض آنکه مبلغ توسط کارفرما "آزاد شده" شود؛ وجه واریزی به حساب پیمانکار اضافه شده و قابل برداشت توسط ایشان است بنابراین کارفرما می‌بایست قبل از آزاد کردن مبلغ از انجام کار و دریافت آن مطمئن شده سپس نسبت به آزاد کردن مبالغ اقدام نمایند.

4. به منظور جلوگیری از سو استفاده افراد سودجو امکان "گزارش اختلاف" برای شما ایجاد شده است تا در صورتی که اقدامی خلاف قوانین و مقررات سایت مشاهده شد با اطلاع آن به تیم  پشتیبانی، ما را برای حفظ امنیت خدمت رسانی مطمئن به شما یاری نمایید. در صورت عدم گزارش تخلف، تیم ویکی‌آرک هیچگونه مسئولیتی در قبال انجام پروژه و اختلافات بین دو طرف نخواهد داشت. پیشاپیش همکاری شما را صمیمانه قدر دانیم.

5. پس از اتمام کار توسط پیمانکار، کارفرما مابقی مبلغ پروژه را پرداخت و پروژه انجام شده را در میزکار آن پروژه کامل تحویل می‌گیرد.

6. تعرفه خدمات ویکی‌آرک از کمترین تعرفه های فریلنسینگ محسوب شده و به شکل برابر از کارفرما و پیمانکار پروژه به صورت خودکار دریافت می‌گردد و کاربران حق هیچگونه اعتراضی نسبت به پرداخت حق تعرفه خدمات پس از انجام کار ندارند.

7. الزامی برای آزاد کردن پرداخت امن دوم و نهایی کارفرمایان برای دریافت فایل پروژه و یا تحویل پروژه وجود ندارد و تنها امن کردن مبلغ پروژه برای دانلود فایل ارسالی از پیمانکار کافیست و مبلغ امن شده در صورت رضایت کارفرما از کار پس از سه روز به صورت خودکار برای پیمانکار پروژه آزاد خواهد شد و به حساب وی منتقل می‌گردد.

8. کارفرما می‌تواند درصورت نیاز پیمانکار یا صلاح دید خود و در هر مرحله‌ای از کار مبالغ امن شده را آزاد نماید تا در دسترس پیمانکار قرار گیرد (تا قبل از دریافت بخشی یا کل پروژه توصیه نمی‌شود) ولی کارفرمایان باید توجه داشته باشند که پس از آزاد کردن مبلغ امن شده، امکان بازگشت وجه مقدور نمی‌باشد زیرا مبلغ برای پیمانکار پروژه قابل برداشت خواهد شد.

9. ویکی‌آرک تمام امکانات ارسال پیام را در اختیار کارفرمایان و پیمانکاران قرار می‌دهد بنابراین ارسال شماره تماس، آدرس و آی دی شبکه‌های اجتماعی بین کاربران تا قبل از انتخاب پیشنهاد، تخلف محسوب شده و کافرما می‌بایست در صورت مشاهده تخلف آن را گزارش دهد در غیر این صورت مسئولیت پروژه بر عهده ایشان می‌باشد و برای کاربران متخلف حق هیچگونه اعتراضی در نظر گرفته نخواهد شد.

10. در صورتی که کارفرما پس از اعلام انجام پروژه توسط پیمانکار مابقی مبلغ باقیمانده را پرداخت امن نکند، نمی‌تواند پروژه انجام شده را دانلود کند لذا پس از اعلام اتمام پروژه توسط پیمانکار، کارفرما می‌بایست پرداخت امن دوم پروژه را ایجاد سپس فایل‌های ارسالی پیمانکار را در انتهای صفحه میزکار، دانلود نماید تا پس از تایید انجام کار مبلغ به حساب پیمانکار منتقل شده و بلافاصله برای ایشان قابل برداشت خواهد بود.

11. اگر کارفرما پس از تحویل پروژه تا دو روز عملیات "تایید انجام کار" و یا "ایجاد اختلاف" را اعمال نکند، سیستم به صورت خودکار مبالغ را برای پیمانکار پروژه آزاد خواهد کرده و مبلغ پروژه به حساب پیمانکار واریز می‌گردد و پس از آن امکان ایجاد اختلاف برای کارفرما مقدور نمی باشد.

12. در صورت عدم رضایت کامل از اتمام پروژه یا مشکلی در انجام آن، کارفرما و حتی پیمانکار می‌توانند با گزینه ایجاد اختلاف در میزکار پروژه نسبت به عملکرد طرف مقابل اعتراض نمایند و شرح ماجرا را به اطلاع داوران ما برسانند تا با بررسی پروژه مشکل آن حل شده یا مبالغ آن برگشت داده شود.

13. در صورت "ایجاد اختلاف" از سمت هر کاربر، تیم ویکی‌آرک با توجه به شرح پروژه و گفتگوهای صورت گرفته بین دو طرف سپس بررسی فایل‌های پروژه تحویل شده و توافقات انجام شده بین دو طرف پروژه، رای خود را صادر می‌نمایند و پس از آن کاربر متخلف حق هیچگونه اعتراضی نسبت به آن را ندارد.

14. کارفرما پس از ایجاد پروژه با تایید پیمانکار و ویرایش پیشنهاد ارسالی توسط ایشان، می‌تواند زمان پروژه را بیشتر و یا کمتر نماید در صورتی که از قبل پیشنهاد پیمانکار (شامل تعداد روز و مبلغ) انتخاب نشده باشد.

15. هیچکدام از کاربران نمی‌توانند بیشتر از یک حساب کاربری داشته و با یک حساب می‌توانند هم به عنوان کارفرما یا پیمانکار فعالیت داشته باشند. در صورت نیاز به تغییر شماره همراه یا ایمیل کاربری، با ارسال پیام آنلاین به تیم پشتیبانی امکان ویرایش و اصلاح این موارد میسر می‌باشد.

16. پروژه‌های انجام شده پس از سی روز از انجام آن از روی سرور سایت حذف شده و قابل برگشت و دانلود مجدد نمی‌باشد.

17. در صورتی که برای پروژه ایجاد شده حداکثر تا سی روز پیشنهادی ارسال نشود پروژه به شکل خودکار بسته شده و در صورت نیاز می‌بایست بار دیگر پروژه را ایجاد نمایید.

18. هزینه ارسال مرسولات فیزیکی مانند ماکت و... بر عهده کارفرما پروژه می‌باشد و جدا از هزینه انجام پروژه محاسبه می‌گردد.


راهنمای کار با ویکی آرک

ضمانت انجام کار چیست؟

چگونه بهترین پیشنهاد را انتخاب کنم؟

چگونه می‌توانم حساب خود را تسویه کنم؟

چگونه برای پروژه توضیح مناسب بنویسم؟